V Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів. День другий

Перший офіційний день розпочався, як у звичайній школі із першого дзвоника і висадки дерева УБА у м. Заліщики. А далі – шалений темп уроків у «дві зміни».

Заняття були традиційними – привітання директора Заліщицької ЦБС Ольги Тракало. Другий і третій уроки провели завуч адвокаційної школи Світлана Барабаш -«Адвокація від А до Я: що це, для чого, хто виконує і який результат», директор школи Лариса  Лугова – «Адвокаціія від А до Я: рекомендації ІФЛА та «зелені бібліотеки».

Наступними були практичні заняття  – які відбувалися у формі зустрічей із владою району. Виявом практики адвокації був виступ голови районної адміністрації – Бориса Шипітка. Який акцентував увагу на тісній співпраці влади та закладів культури району. Знаковим був урок від громадської ради при бібліотеці, її члени: науковці, бізнесмени, лікарі, педагоги, зокрема, С. Навольський, Й. Децовський, П. Буренюк – провели урок про необхідність і незамінність ЦБС у Заліщицькому районі. Та підняли ряд екологічних тем, які є актуальними для даної місцевості.

Також ми були на землі, де люди прислухаються до божого слова, і присутність духовних отців на зборах громади це частина їх служіння. Тому до вітального слова на Літній школі адвокації для бібліотекарів у Заліщиках приєднався парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці м. Заліщик Іван Сендзюк.

«Друга зміна» – у школі розпочалася із лекції про історію досліджень Дністровського каньйону, яку провів голова ГО «Зелений світ» О. Степаненко. Практичним застосуванням набутих у першій половині дня знань був бібліобрифінг – «Чи любите ви бібліотеку?» за участі народного депутата – О. Барни, міського голови – А. Квач та молоді району – М. Навольського, В. Навольського та Х. Петрикевич.

Пані Ковальчук Ірина, дружина письменника Петра Ковальчука, подарувала всім учасникам школи книжки свого чоловіка.

«Третьою зміною» у навчанні цього дня було знайомство із Заліщицьким  агроколеджем  ім. Є. Храпливого, та засвоєння теоретичних знань на практиці у дендропарку навчального закладу. Історик, автор книг про Заліщики та навчальний заклад, заступник директора агроколеджа Михайло Сопилюк,  дав екскурс в історію краю, а викладачи познайомили з проблематикою природоохоронної діяльності.

Навчання продовжується.

Записи робила Олена Щепіль, зав. сектору Львівської обласної бібліотеки для юнацтва

Фотографувала Світлана Барабаш, вчений секретар Науково-технічної бібліотеки НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” та

Lili Burdeina-Domarad

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s