Відкрий для себе сучасну бібліотеку: велотур книгозбірнями Рівного

2013 рік оголошено роком фізичного здоров’я та екології в Україні і у бібліотекарів Рівного виникла ідея провести унікальну мобільну акцію – велосипедний тур книгозбірнями Рівного – аби довести, що велосипед і бібліотека набагато більше, ніж дозвілля – це здоровий спосіб життя, цікаві подорожі безпечним транспортом, привабливий спосіб отримати цікаву книгу, насолоду від прочитаного та сучасні послуги для кожного.

1371464601

Організаторами велотуру стали Рівненське обласне відділення УБА, управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому, бібліотеки Рівного. Підтримку туру надав Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Було розроблено Положення про проведення бібліотечного велотуру, Програму заходів та мапу велосипедного туру, досягнуто домовленості про супровід колони учасників представниками Державтоінспекції м. Рівне та Обласного центру екстреної медичної допомоги населенню,  розміщено рекламні афіші велотуру, залучено соціальні мережі та форуми бібліотек, партнерських організацій для «розкрутки» цієї бібліотечної події,  подано інформацію у місцеві ЗМІ.

673_20130617_4157

Усі охочі рівняни та гості міста 16 червня 2013 р. зібралися біля Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ), де проходила реєстрація учасників велотуру. Понад 30 осіб, з яких наймолодший учасник туру семирічного віку та найстарша учасниця 1957 р.н., зголосилися подолати 20-ти кілометрову дистанцію, відвідуючи книгозбірні Рівного. До старту обласна бібліотека запропонувала екскурсійну програму, у т.ч.: літературні інсталяції, мистецьку майстерню: «бібліотечний боді-арт», презентацію сучасних послуг навчально-тренінгового центру «Google відкриває двері», спільне творення велосипеду на інтерактивній дошці, майстер-класи «Як користуватися електронною читанкою та iPad» та «Рівне онлайн – електронні послуги для вирішення питань життєдіяльності громадян», виставки рідкісних і цінних видань, «книг-гігантів» та «мікрокниг» з фондів Рівненської ОУНБ, інше. Для найменших учасників заходу та їхніх батьків був організований дитячий велофест «Спортивна малеча у бібліотеці – вболіваємо разом», а всі велочитачі смакували цукерковими цікавими фактами про велосипед та велосипедистів.

Після офіційного відкриття велотуру за участю представників влади міста колона велотуристів рушила запланованим маршрутом, який передбачав 4 бібліотечні зупинки: міські філії № 9 та № 10 Рівненської ЦБС, Обласна бібліотека для дітей, Обласна бібліотека для молоді.

Міські бібліотеки продемонстрували цікаві колекції видань польською мовою, медіа-центр з сучасними інтернет-послугами для навчання та дозвілля, кімнату сімейного читання, де відпочивають та розважаються малеча та їхні батьки, проходять спеціальні заняття для дітей з вадами розвитку. Для учасників велотуру були проведені пізнавальні квести за участю активних читачів та бібліомандрівка «На цій вулиці знаходиться бібліотека».

673_20130617_3974

Обласна бібліотека для дітей  запропонувала взяти участь у міні-турнірі з боулінгу та бейсболу, презентувала сучасні книги та електронні видання для наймолодших. Фінішували любителі покрутити педалі біля Обласної бібліотеки для молоді, де відвідувачі могли побачити оригінальну відео інсталяцію.

На завершення велотуру відбулася урочиста церемонія нагородження учасників та власників щасливих лотерейних квитків.

За результатами велотуру «Крути педалі уперед» дві обласні книгозбірні облаштовані велопарковками, які були подаровані та встановлені спортмагазином та популярним рівненським музичним гуртом «От Вінта». Ця мобільна акція ще раз привернула увагу влади та профільних структур до проблеми облаштування міста велодоріжками. Чимала кількість гостей свята, дізнавшись про сучасні послуги бібліотек, стали їхніми користувачами  – тільки в Рівненську ОУНБ в цей день записалося понад 100 осіб. Розширилося партнерське коло бібліотек, його «лави» поповнили соціально активні люди зі сфери бізнесу та громадського сектору. А ще отримано пропозицію від велотурівців про організацію таких акцій у ширших географічних масштабах, наприклад, у вигляді літературних мандрівок Рівненщиною!

Наталія Волян, головний методист КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека»

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s