II Літня школа адвокації УБА, 24-30 червня 2013 р. (5,6 день)

П’ятниця 28 червня

Вітаємо всіх з Днем Конституції України!

Підготовка Бібліофесту не завадила ранковим вправам, до яких долучились деякі відпочиваючі.

За програмою Бібліофесту «Ти маєш право…» в першій половині було проведено флеш-моб на березі моря, бліц-опитування відпочиваючих та Акція з популяризації послуг бібліотеки с. Коблево.

P1140878

Акція біля Пляжної бібліотеки мала просвітницький характер і була направлена на ознайомлення відпочиваючих з Конституцією України, а бліц-опитування, проведене на узбережжі, показало прагнення людей до реального втілення конституційних норм в суспільне життя. Пляжну бібліотеку відвідав голова сільської ради с. Коблево  Володимир Михайлович Панич.

Опісля Бібліофесту продовжилась активна підготовка до адвокаційного заходу «Ярмарок бібліотечних можливостей»: розклеювання оголошень, поширення запрошень, оформлення бібліотечної фан-зони («Бібліотека в Інтернеті» , «Правовий паркан», «Куточок Пляжної бібліотека», «Бібліотечна ігротека», «Бібліотечний hand made», «Дерево дитячих мрій», «Вправний пензлик», майстер-клас з жонглювання поями).

P1150165

Ярмарок бібліотечних можливостей відбувався на території пансіонату «Николаев», на який завітали сімейні пари з дітьми, підлітки та інші відпочиваючі.

Урочисто відкрила заходи Ольга Шемота (Національна бібліотека України для дітей), яка привітала присутніх з Днем Конституції України та нагадала про важливе місце бібліотек в сучасному суспільстві.

Команда бібліотечних професіоналів з усіх регіонів України демонструвала власні таланти, намагаючись змінити традиційне уявлення про бібліотекарів. Найяскравішими були: зворушливий вірш від Олени Попович (Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка); запальний виступ з поями Юліани Ходарєвої (Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка); чарівний національний кримськотатарський танок «Хайтарма» від Лемари Асанової (Кримська республіканська установа «Дитяча бібліотека ім. В.Н. Орлова).

P1150257

Присутні стали учасниками різноманітних майстер-класів, інтерактивних ігор, голосних читань та  бібліотечної дискотеки під відкритим небом. Вражені від побаченого та почутого вони наголошували на позитивних змінах, що відбулись в бібліотеках.

P1150386

Субота 29 червня

Після вже традиційних ранкових вправ були підведені підсумки адвокаційних акцій. Проаналізовано та узагальнено матеріали проведеного польового бібліодослідження «Бібліотека твоєї мрії».

Погляди відпочиваючих на сучасну бібліотеку виявилися різноманітними, проте  переважна більшість дотримувалась думки про важливість бібліотечного закладу як інформаційного та дозвіллєвого центру громади. Серед опитуваних  – українці, росіяни, білоруси, поляки, молдовани, інгуши, черкеси, чеченці, узбеки та ін.  Значна їх частка відвідує бібліотеку та користується її послугами час від часу.

Діти та молодь  бажають отримувати у не лише інформацію, а й користуватись в бібліотеці сучасними гаджетами . Молоді батьки бачать бібліотеку як  освітній заклад. Респондентам в бібліотеці не вистачає широкого асортименту книг та електронних ресурсів з різних галузей знань, сучасних технологій, комфортних умов та оновленого дизайну, розширення бібліотечних послуг.

В ході практичного заняття «Моніторинг та оцінка адвокаційної кампанії» Ярославою Хіміч та Світланою Барабаш було детально розглянуті кроки адвокаційних заходів Літньої школи адвокації, оцінено всі здійснені дії, обговорено досягнення та недоліки. Своєрідним заліком стала оцінка внеску кожного учасника Літньої Школи в командну роботу .

P1140823

В свою чергу кожний учасник поділився особистими враженнями, надбаннями та мав змогу узагальнити свій досвід роботи з професіоналами своєї справи – бібліотекарями різних категорій.

Всі дійшли до спільної думки про те, що люди з різними поглядами, вподобаннями, талантами, які об’єднуються задля досягнення поставленої мети і віддаються єдиній справі здібні досягти найкращих результатів.

Під час бібліолекторію «PR  бібліотеки, або Як розказати про себе в Інтернеті» (тренер Оксана Бояринова) та практичного заняття (модератори – Світлана Барабаш, Ярослава Хіміч, Оксана Бояринова) учасникам Школи було продемонстровано віртуальний щоденник «Говорить і показує БібліоКоблево». Окремо була відмічена робота з медіа-підтримки Літньої Школи в тому числі зі створення віртуального щоденника та фільму (Олена Кремньова , Львівська обласна бібліотека для дітей; Олена Попович ,Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка).

Хвилюючим моментом стала атестація з адвокації та вручення сертифікатів.

Всі учасники Літньої школи адвокації разом з виконавчим офісом УБА висловлюють подяку організаторам та партнерам: Богзі Н.Ф., директору Миколаївської ОУНБ ім. Гмирьова, голові Миколаївського регіонального відділення УБА; Матвієнко Наталі Пилипівни, начальнику управління культури Березанського району; Астапенко Т.С. і Моісеєвій Н.В., заступникам директора Миколаївської ОУНБ ім. Гмирьова; Тумановій Є. А., директору Централізованої районної бібліотеки Березанського району; сільській раді с. Коблево; завідуючій сільської бібліотеки с. Коблево; Паничу М.В., директору пансіонату «Николаев»  та всім хто був з нами!

Відеощоденник, що розповідає про п’ятий та шостий день школи.

Advertisements

1 thought on “II Літня школа адвокації УБА, 24-30 червня 2013 р. (5,6 день)

  1. Сповіщення: Про бібліотеки та бібліотечні акції просто неба-2013 | Блог УБА з адвокації

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s