Скандальне виселення

З книжками — на вихід!

Калуська центральна районна бібліотека змушена шукати собі притулок, оскільки міська влада відмовилася продовжувати оренду приміщення районній бібліотеці. І це при тому, що 82% читачів біб­ліотеки калушани.

На захист бібліотеки стали жи­телі міста та району: спочатку чи­тачі зібрали близько 10 тисяч під­писів під зверненням, котре адре­сували депутатам міської ради. Незабаром координаційна рада по­літичних партій та громадських ор­ганізацій демократичного спрямуван­ня Калущини ухвалила звернення на адресу міського голови, секретаря міської ради та депутатів. Зі свого боку Калуські райдержадміністрація та районна рада неодноразово звер­талися з проханням до міського голови Ігоря Насалика щодо продовження оренди приміщення на Підвальній вул., 6. Однак позитив­ного рішення з боку міської влади вони так і не дочекалися.21.05.2013 15-09-30_2908

28 січня цього року Фонд кому­нальної власності територіальної гро­мади м. Калуша звернувся до Госпо­дарського суду Івано-Франківської об­ласті з позовною заявою на відпові­дача — відділ культури та туризму Калуської РДА про повернення нежитлового приміщення комунальної власності територіальної громади м. Калуша площею 489,2 кв. м, де понад 30 років міститься центральна районна бібліотека. Нещодавно терези Феміди схилились на користь міста.

Однак районна влада вирішила подати апеляцію на це судове рі­шення. Зі свого боку управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації надішле матеріали з цього приводу до об­ласної прокуратури.

У найгіршому випадку бібліотеч­ний фонд розподілять між бібліоте­ками — філіями району, методисти ЦБС працюватимуть у приміщенні відділу культури РДА, а бібліотека­рів, які тут працюють, звільнять. До цього варто готуватися, якщо апе­ляційний суд не змінить рішення суду першої інстанції.

Останнім часом Калуш став справ­жнім центром культурної «оптимізації». Чого варте лише об’єднання музичних шкіл. Як свідчить історія, в суспільствах, де закривають музичні школи і бібліотеки, незабаром відкриваються тюрми. Хоча цього разу, найімовірніше, йдеться про банальний перерозподіл власності: комусь із мож­новладців впало у вічі приміщення в центрі міста. За таких обставин зак­ладові духовності буде важко стри­мати агресивну атаку бізнесу.

Григорій ВОВЧУК // Галичина. – 2013. – 14 трав. (№70). – С. 2.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s