Бібліотеки надсилають послання у майбутнє

Незвичайна подія відбулася 23 квітня 2013 р. у бібліотеці округу Напа (штат Каліфорнія, США). Історія почалася ще у 1974 р., коли в одну з стін новозведеної будівлі бібліотеки було закладено “капсулу часу” – послання прийдешнім поколінням. Це була герметично запаяна коробка з міді вагою 23 фунти (10,5 кг), без розпізнавальних знаків, за винятком тексту “Bell Products, Inc. August 22, 1974”. Вона була знайдена під час ремонту бібліотеки у 2011 р. й спочатку викликала подив, бо про капсулу вже забули. Таємницю коробки відкрили 7 червня 2011 р. на спеціальному урочистому заході з цієї нагоди. У присутності близько 100 глядачів (http://bit.ly/10oFrPf) з коробки витягли випуски газет “Napa Valley Register”, “San Francisco Chronicle”, книгу “Richard Nixon impeachment report”, випуск щотижневика “Time”, телефонну книгу округу Напа, брошури – про бюджет округу Напа, церковне видання, путівник по ресторанах Напа, карта вин (значну частину доходу округ отримує з виноробства та винного туризму), бюлетень аеропорту Напа, фотографії міста, поштові марки, план бібліотеки тощо. Було прийнято рішення про підготовку нової “капули часу”, бібліотека оголосила конкурс пропозицій щодо її вмісту. До нової капсули, крім речей з попередньої, були включені послання, написані школярами та шкільним вчителем, пляшка вина, MP3-диск (?MP3 book), книжка коміксів про Сімпсонів, реєстр жителів округу Напа. Нову капсулу розмістили у тому самому місті, де була знайдена попередня. Під час урочистого заходу виступили переможці конкурсу, листи-послання яких були включені у капсулу, а також відомі громадяни Напи та бібліотекарі. На завершення урочистого заходу з приводу закладання Капсули-2013 усіх присутніх запросили на церемонію відкриття цієї капсули 23 квітня 2063 р.

Слід сказати, що закладання “капсули часу” бібліотекою – у США не унікальна подія. 8 травня 2013 р. така церемонія відбулася у Публічній бібліотеці округу Кольєр (штат Флорида). Фотографії події є на сторінці бібліотеки у Фейсбук – http://on.fb.me/14XBSiB. Подія відбулася в рамках святкування 90-річчя округу Кольєр та 500-річчя прибуття Хуана Понсе де Леона до узбережжя Флориди (Viva Florida 500). В цей день відбулися безкоштовні екскурсії до музеїв, конкурс дитячої творчості, парад старовинних автомобілів, театралізована вистава, що відтворювала події 500-річної давнини, виставки місцевих художників, виступи почесних городян, у тому числі мера міста Нейплса (саме в цьому місті знаходиться Публічна бібліотека округу Кольєр). Капсула була закладена неподалік від входу у бібліотеку, на цьому місці була встановлена пам’ятна дошка.

 Фото:

капсула – http://bit.ly/1aefZgg

пам’ятне місце закладання капсули – http://bit.ly/16dAIEy

У бібліотеках округу Лі (теж штат Флорида) підготовка до закладання капсули часу ще триває. Визначено графік експонування предметів, які можуть бути включені у “капсулу часу”, у бібліотеках, що входять до складу бібліотечної системи округу Лі –  http://bit.ly/12xKwax. У цей час бібліотеки проводять історичні читання, археологічні презентації, презентації краєзнавчої літератури, видань місцевих авторів. Пропонується залишати побажання щодо складу “капсули часу” на спеціальних “comment cards” при відвіданні бібліотеки або в онлайновій формі, що розміщена на сайті бібліотеки – http://bit.ly/12WOPJo. Зазначено, що матеріали повинні відображати унікальність округу Лі та представляти всі сторони життя громади для майбутніх поколінь. Вирішено, що капсула не буде “похована”, а буде виставлена у прозорому чохлі у новій бібліотеці міста Форт-Маєрс.

На сайті Бібліотеки Конгресу розміщено рекомендації щодо створення сімейної “капсули часу” (http://1.usa.gov/14XC2qj), які були підготовлені у співпраці бібліотеки з Інститутом музейних та бібліотечних послуг. Поради щодо створення “капсули часу” опубліковані також Міжнародним товариством проектів “Капсули часу” (The International Time Capsule Society, ITCS) – http://bit.ly/qq7ST. Товариство, створене в 1990 році, штаб-квартира знаходиться в Університеті Оглторпа (Oglethorpe University, м.Атланта, штат Джорджія, США), прагне задокументувати всі “капсули часу” в усьому світі. Для цього створений центр інформації про “капсули часу”, ведеться реєстр всіх відомих капсул часу. Метою центру є також заохочення до вивчення історії, різноманітності та мотивації проектів “Капсула часу”, поширення знань про значення “капсул часу”.

Тож, незабудьте зареєструвати свою “Капсулу часу” тут – http://bit.ly/dnJMEF. Реєстрація безкоштовна!

Підготувала: Галина Нежурбіда

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s