Бібліотека як туристичний об’єкт

27 квітня 2013 р. Президентська бібліотека імені Б. М. Єльцина продемонструвала свої можливості з прийому туристів найбільшим туроператорам Петербурга. Під час зустрічі було висловлено пропозицію про включення бібліотеки до числа об’єктів, рекомендованих для відвідування туристами. На думку співробітників бібліотека, як культурний, історичний, інноваційний центр, цікава відвідувачам різних категорій.

Підлітків та молодь зацікавить найсучасніший мультимедійний комплекс. Старшому поколінню буде цікава інформація про будівлю бібліотеки – колишній комплекс Сенату і Синоду, зведений за проектом Карла Россі у 1829-1824 роках, а також розповідь про археологічні знахідки, виявлені при його реконструкції в 2007-2009 роках. Екскурсантів запросять до електронного читального залу, у фондах якого більше 240 тисяч документів.Президентська бібліотека за своїм технічним оснащенням і ресурсним можливостям не має аналогів у Росії та є уособленням нової Росії, що розвивається.

***

Ознайомившись з цією інформацією, виникло бажання дізнатися про українські бібліотеки, які є туристичними об’єктами. Такої інформації я не знайшла (інформація про краєзнавчу роботу – це про інше). Але з приємністю пригадала відвідини Львівської обласної наукової медичної бібліотеки  та Наукової бібліотеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Обидві бібліотеки знаходяться у самому центрі Львова. Напевне ці бібліотеки не є найкращими за технічним оснащенням. Проте їх будівлі та інтер’єри безумовно відносяться до архітектурних перлин.

Безперечно, відвідувачам буде цікаво побачити фонд бібліотеки, розміщений на металевих банківських стелажах, які збереглися у незмінному вигляді, дізнатися про вимоги щодо зберігання книжок (на жаль, наші владоможці, напевно, не замислюються над цим, пропонуючи бібліотекам приміщення у сирому підвалі з грибком подалі від центру міста).

Мабуть туристам буде цікаво почути, що у будинку в 1909 році відбувся перший виступ відомого українського режисера та актора Леся Курбаса; тут жили українські політики Кость Левицький (колишній президент Західно-Української республіки) та Осип Назарук; тут розміщувався Земельний іпотечний банк “Дністер”, основним вкладником якого був Андрей Шептицький. У 1914 році в будинку містилося спортивне товариство студентів вищих шкіл. При товаристві у 1929 році була організована перша в Україні хокейна команда “Україна”, а перший воротар команди Микола Скрипій, на прізвисько “тигр”, вперше застосував захисну маску, яку зробив зі старої військової каски. І це – лише частина історії…

Просимо відгукнутися бібліотеки, які мають досвід співпраці з туроператорами та досвід проведення екскурсій для туристів. А також тих, хто бачить сенс у розвитку бібліотеки як туристичного об’єкта.

Підготувала: Галина Нежурбіда

3 thoughts on “Бібліотека як туристичний об’єкт

  1. Барську районну бібліотеку Вінницької обл. декілька років тому внесено до числа шести туристичних об’єктів району.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s